Bývanie v Slnečniciach má mnoho podôb

Ak uvažujete o bývaní v Bratislave, v Slnečniciach si môžete vyberať. Poďte sa s nami pozrieť, aké typy bývania štvrť ponúka.

Slnečnice sú po desiatich rokoch rozvoja pestrou mestskou štvrťou, v ktorej každý kút ponúka čosi iné. Nájdete tu súkromie pri lese aj živý mestský ruch; vysoký štandard aj prvé bývanie pre mladých. Nie je to náhoda: štvrť sme naplánovali tak, aby si v nej každý našiel to svoje a zároveň si mohol užiť blízkosť Dunaja a lužných lesov, ale aj vybavenosť lekármi, obchodmi a voľnočasovými príležitosťami.

Zorientujte sa u nás

Slnečnice tvoria dve zóny – Zóna viladomy a Zóna mesto. Zóna viladomy je takmer dokončená – uzavrie ju projekt Slnečnice UNIQ, v ktorom dopredávame posledné byty. Zóna mesto práve zažíva najväčší rozmach, ktorý bude pokračovať ešte niekoľko rokov. Bývajú v nej prví obyvatelia, vyrastá projekt Slnečnice POP a onedlho bude nasledovať výstavba projektu Slnečnice NAD MESTOM.

Každý z projektov v štvrti je pritom typický niečím iným. V tomto článku vás prevedieme existujúcimi aj plánovanými časťami Slnečníc a pomôžeme vám zorientovať sa v tom, čo ponúkajú a pre koho sú najlepšie.

Zóna viladomy: súkromie s lesom pred oknami

Zóna viladomy je obľúbená najmä pre otvorený prístup k prírode. Beh na hrádzi či prechádzka lesom sa začína doslova pod bránou na širokých uliciach plných odrastenej zelene. V roku 2021 sme tu vybudovali aj moderný centrálny park s rozlohou približne 20 tenisových kurtov (14 000 m²). Ten je ideálnym miestom na rannú rozcvičku alebo kamarátsky basketbalový zápas so susedmi. V parku nechýbajú ani detské ihriská, oplotený výbeh pre psy či profesionálne outdoorové cvičisko.

Okrem milovníkov aktívneho oddychu Zónu viladomy ocenia tí, ktorí chcú pokoj a súkromie. Bytové domy v tejto časti Slnečníc sú nižšie a s menším počtom bytov. Sú ideálne napríklad pre mladé rodiny, ktoré chcú deťom dopriať dostatok bezpečného pohybu na čerstvom vzduchu, letné grilovačky v parku či vodné dobrodružstvá pri jazerách v Rusovciach, Čunove alebo v neďalekom Draždiaku. V neposlednom rade je Zóna viladomy typická aktívnym komunitným životom a dobrými susedskými vzťahmi, ktoré prispievajú k príjemnej atmosfére v štvrti.

Zóna mesto: vybavenosť a komfort

Ak k šťastiu potrebujete príjemný mestský ruch, pestrý život a rýchlu dostupnosť obchodov a služieb, zaostrite na Zónu mesto. Medzi domami nájdete roztrúsené vnútrobloky s ihriskami a otvorené priestranstvá ideálne na kus reči so susedom pri prechádzke s deťmi alebo so psom. Priľahlé trávniky sú zas perfektným základom na rýchlu rannú rozcvičku alebo beh. Čoskoro tu pribudne aj druhý veľký park v Slnečniciach s výbehom pre psy, piknikovou lúkou a kríkovým labyrintom.

Bývanie v Zóne mesto je ideálne pre každého, kto chce mať blízko úplne všetko – lesy aj jazerá, obchody aj služby, centrum aj priateľov. Spojenie s centrom bude onedlho ešte dostupnejšie vďaka výstavbe novej električkovej trate so zastávkou priamo v Slnečniciach. Tú doplní aj mestská cyklotrasa, na ktorú sa napojí cyklotrasa kľukatiaca sa naprieč celou štvrťou.

Slnečnice UNIQ: vysoký štandard, prvotriedna architektúra

Posledným projektom v Zóne viladomy sú Slnečnice UNIQ, ktoré na prvý pohľad upútajú vysokým štandardom architektúry a dizajnu, štedrými pôdorysmi bytov a veľkorysými exteriérovými plochami. Na každom detaile tu cítiť pozornosť štúdia Compass, vďaka ktorej bývanie v Slnečniciach UNIQ naplní očakávania náročnejších záujemcov o bývanie

Projekt pritom ponúka všetky výhody Zóny viladomy: blízkosť lesov a jazier, dostatok súkromia a vkusné verejné priestory. To všetko tu zažijete v nadštandardných riešeniach, ktoré ocenia najmä milovníci architektúry a dizajnu.

Slnečnice POP: 15 minút do centra

Slnečnice POP sme navrhli ako férovú voľbu pre prvé bývanie v príjemnom prostredí. Projekt vyrastá v podobe deväťpodlažných bytových domov v Zóne mesto, ktorých obrovskou výhodou je umiestnenie priamo pri plánovanej zástavke električky s názvom Janíkov dvor. Cesta za kultúrou a zábavou do centra mesta sa tak výrazne skráti a zjednoduší.

Slnečnice POP sú vďaka flexibilite v dispozíciách bytov zaujímavé najmä pre tých, ktorí si chcú svoje nové bývanie prispôsobiť vlastnému vkusu a rytmu života. Súčasťou domov sú však aj moderné mezonety, ktoré ponúknu vyšší štandard dizajnového bývania. Prvé byty z celkového počtu 360 bytov plánujeme dokončiť v roku 2022.

Slnečnice NAD MESTOM: nový pohľad na Bratislavu

Prvé výškové budovy v Slnečniciach začneme stavať na prelome rokov 2022 a 2023 v rámci projektu NAD MESTOM. Ten bude priamo susediť s rozľahlým parkom v Zóne mesto a prinesie dvadsaťpodlažné budovy s veľkolepými výhľadmi na panorámu Bratislavy. S nimi pribudnú otvorené vnútrobloky plné zelene a terás.

Pestrá štvrť, dobrá štvrť

Slnečnice sme si od počiatku predstavovali ako plnohodnotnú mestskú štvrť, ktorá kombinuje výhody lokality s rozmanitosťou príležitostí. Po desiatich rokoch je iba na obyvateľoch, či sa prebehnú lesom, zájdu s deťmi na zmrzlinu alebo zbalia plavky na cyklovýlet do Čunova.

Susedia tu tvoria silnú komunitu a bežne spolu športujú, oddychujú, grilujú, ale aj klebetia pri káve, chodia von so psami či kočíkujú ďalšiu generáciu Slnečničanov. Vybavenosť sa neustále rozvíja a pribúdajú gastroprevádzky, obchody aj špecializované lekárske ambulancie pre dospelých a deti. Reálne kontúry naberá aj električková trať a cyklotrasa, ktorá štvrť spojí s centrom Bratislavy.

Život v Slnečniciach je vďaka pestrým možnostiam skvelou príležitosťou investovať do budúcnosti. Príďte sa o tom presvedčiť na vlastné oči – stačí prísť na naše predajné miesto v Zóne viladomy a radi vám povieme viac.

Sledujte novinky zo Slnečníc a aktuálnu ponuku bytov
Pripojte sa k viac ako piatim tisícom súčasných obyvateľov Slnečníc, ktorí všetky benefity štvrte na pomedzí prírody a mesta zažívajú denne už niekoľko rokov. Ak sa chcete dozvedieť viac o jednotlivých zónach či prezrieť si aktuálnu ponuku bytov, sledujte stránku Slnečníc alebo sa prihláste na odber newslettra.

Mohlo by vás zaujímať

„Električka má v Bratislave vlastné trate, čo môžeme považovať za luxus,“ hovorí dopravný inžinier

Električka je z pohľadu kapacít, teda schopnosti dopraviť čo najväčší počet ľudí, najlepší dopravný prostriedok pre Bratislavu. Po dokončení jej predĺženia až do Slnečníc bude mimoriadne atraktívna aj pre obyvateľov tejto novej časti Petržalky.

Čítať viac

Matej Grébert: Projekt Nad mestom prinesie bývanie v najväčšej guči zelene v Slnečniciach

Krajina sa nedá nafúknuť, preto bude tlak na efektívne využitie každého metra neustále silnieť. O tom, prečo je dôležitá správna hustota zaľudnenia v mestách a ako súvisí výšková zástavba s verejnými priestormi, sme sa porozprávali s architektom Matejom Grébertom z Ateliéru Compass.

Čítať viac