Ako parkovať v Slnečniciach

Ako parkovať
v Slnečniciach
6
regulovaných parkovísk pre verejnosť

Dobrá štvrť dáva na prvé miesto chodcov, no myslí aj na férové podmienky parkovania. Tu zistíte všetko o možnostiach a pravidlách parkovania pre rezidentov aj návštevníkov Slnečníc.

Férová parkovacia politika

Aby v Slnečniciach pohodlne zaparkovali rezidenti aj návštevy, štvrť ponúka viacero možností parkovania od vlastného či prenajatého miesta až po regulované verejné parkovanie.

Súkromné parkovanie

Súkromné
parkovanie

Pre obyvateľov Slnečníc je prirodzenou voľbou kúpa alebo prenájom vlastného miesta, na ktorom nemôže parkovať nikto iný. Ceny sa líšia v závislosti od polohy, resp. dĺžky prenájmu.

Chcem svoje miesto
Regulované parkovanie

Regulované
parkovanie

Návštevy a verejnosť môžu zaparkovať na ktoromkoľvek mieste v rámci regulovaných parkovísk v Zóne viladomy a pri Slnečnice Markete. Podmienky a možnosti platby sa líšia v závislosti od parkoviska.

Pozrieť podmienky
Spoplatnenie parkovania na ulici Zuzany Chalupovej

Spoplatnenie parkovania na ulici
Zuzany Chalupovej

Parkovanie v našej štvrti bolo doteraz z viacerých dôvodov preťažené a neraz nedostupné aj pre tých, ktorí ho naozaj potrebovali. Rozhodli sme sa preto od 15. novembra spoplatniť parkovanie na ulici Zuzany Chalupovej a na vybraných miestach v uliciach medzi vnútroblokmi. Veríme, že tento krok pomôže spríjemniť a sprístupniť parkovanie všetkým obyvateľom aj návštevníkom Slnečníc.

Kúpte alebo prenajmite
si miesto

Najpohodlnejším riešením pre obyvateľov Slnečníc je vlastné parkovacie miesto, ktoré si možno kúpiť spolu s bytom alebo aj neskôr. V Zóne viladomy sú k dispozícií aj miesta na krátkodobý a dlhodobý prenájom. Dostupné sú v podzemných garážach, ale aj priamo v uliciach štvrte.

Kúpa

Budúcim obyvateľom Slnečníc odporúčame kúpu vlastného parkovacieho miesta. Cena sa líši v závislosti od projektu a polohy, kúpiť si môžete aj viac miest.


Vonkajšie parkovanie
od 14 400 € s DPH
Garážové státie
od 21 600 € s DPH

Prenájom

Prenájom miesta je ideálnou alternatívou pre tých, ktorí potrebujú rozšíriť svoj parkovací priestor, ale nemajú možnosť alebo potrebu kúpiť si (ďalšie) miesto.


Krátkodobý prenájom
3 - 6 mesiacov
65 € s DPH mesačne
Dlhodobý prenájom
6 mesiacov a viac
55 € s DPH mesačne

Verejné parkovanie v Slnečniciach

Parkovanie v Slnečniciach nespadá pod Petržalský parkovací systém (PPS) ani pod mestského parkovacieho asistenta (PAAS). Aby bolo parkovanie pre návštevy v Slnečniciach aj tak férové, zaviedli sme parkovaciu politiku, ktorá upravuje používanie regulovaných parkovacích miest v štvrti.

Mapa verejného parkovania v Slnečniciach
regulované parkovisko Slnečnice Market
regulované parkovisko Slnečnice Market
regulované parkovisko v Zóne viladomy
regulované parkovisko v Zóne viladomy
regulované parkovisko na ulici Zuzany Chalupovej<br />(a medzi blokmi)
regulované parkovisko na ulici Zuzany Chalupovej
(a medzi blokmi)
plánované parkoviská
plánované parkoviská
možnosť platby kartou
možnosť platby kartou
možnosť platby hotovosťou
možnosť platby hotovosťou
nabíjačka pre elektromobily
nabíjačka pre elektromobily

Podmienky parkovania

Návštevy a verejnosť môžu zaparkovať na ktoromkoľvek mieste v rámci regulovaných parkovísk v Zóne viladomy, pri Slnečnice Markete a na ulici Zuzany Chalupovej. Cena parkovania, časy a spôsob platby sa líšia v závislosti od parkoviska. Väčšina miest ponúka zvýhodnené krátkodobé či nočné parkovanie a sadzby za dlhšie parkovanie sa snažíme držať férové.

Parkoviská
v Zóne viladomy

Zaparkujte na ktoromkoľvek regulovanom parkovisku.

Parkovisko
Slnečnice Market

Zaparkujte na veľkom parkovisku pred Slnečnice Marketom.

Parkovanie na ulici
Zuzany Chalupovej

Zaparkujte priamo v srdci Slnečníc.

Užitočné tipy k parkovaniu

Neoprávnené parkovanie rieši mestská polícia

Neoprávnené parkovanie na súkromných parkovacích miestach v Slnečniciach rieši mestská polícia a ako developer tu nevieme pomôcť. Ak niekto stojí na vašom mieste, zavolajte na číslo 159.

Parkovanie na ulici Zuzany Chalupovej kontrolujú zamestnanci mestského parkovacieho systému.

Svoje miesto môžete ochrániť stĺpikom

K zakúpeným miestam ponúkame možnosť zabezpečenia zábranou alebo stĺpikom, ktoré ich ochránia pred neoprávneným parkovaním. K dispozícii sú rôzne druhy, niektoré dokonca na diaľkové ovládanie. Stačí sa ozvať správcovi bytového domu, ktorý sa o všetko postará.

Všímajte si kríže a čísla

Každé súkromné parkovacie miesto musí byť podľa aktuálnej vyhlášky označené bielym X cez celé parkovacie miesto (vyhláška sa však menila a v štvrti je ešte pár miest, ktoré takéto označenie nemajú). Okrem kríža sú prítomné aj číselné označenia, aby bolo každé miesto ľahko identifikovateľné.

Užitočné tipy k parkovaniu

Moderné vybavenie parkovísk

Parkoviská v Slnečniciach sa snažíme vybaviť všetkým, čo moderný motorista potrebuje: možnosťou platby hotovosťou aj kartou alebo nabíjačkami pre elektromobily. Vybavenie konkrétnych parkovísk zistíte podľa symbolov na smerových tabuliach v štvrti.

Vybavenie parkovísk

Rozhovor: Viac zelene, menej asfaltu. Ako je nastavená mobilita v Slnečniciach?

Pri navrhovaní Slnečníc sa snažíme udržať rovnováhu medzi bezpečnými ulicami pre ľudí a dostupnosťou automobilmi. Viac o tom, ako premýšľame nad nastavovaním mobility v štvrti, zistíte v rozhovore s Vladimírom Siažikom, after sales manažérom spoločnosti Cresco.

Najčastejšie kladené otázky

Najčastejšie kladené otázky