Uľahčíme vám kúpu aj financovanie bývania

Kúpiť si nehnuteľnosť je rozhodnutie, ktoré nerobíme veľakrát za život. Celý proces, vrátane výberu financovania, sa vám preto snažíme zjednodušiť najviac, ako sa dá.

Hypotéka
alebo nájom?

Ako prebieha kúpa bytu

 1. 1.

  Vyberiete si bývanie v Slnečniciach

 2. 2.

  Podpíšeme zmluvu o uzavretí budúcej zmluvy o prevode vlastníctva

 3. 3.

  Uhradíte 20 % z kúpnej ceny, ktoré si môžete požičať so Žltým melónom.

 4. 4.

  Zvyšok ceny uhradíte po vydaní kolaudačného rozhodnutia

 5. 5.

  Podpíšeme zmluvu o prevode vlastníctva

 6. 6.

  Prevezmete si kľúče od svojho nového bývania

Kúpa na hypotéku

Nemusíte obchádzať banky a zisťovať najvýhodnejšie podmienky alebo zbierať dokumenty. Spolupracujeme s najväčšími bankami, ktoré Slnečnice poznajú a majú od nás podklady ku všetkým bytom.

Vybavenie hypotéky v Slnečniciach je preto omnoho jednoduchšie ako inde. Navyše, naši hypotekárni špecialisti sa o všetko postarajú a nájdu vám najlepšie financovanie.

Všetko, čo potrebujete urobiť, je vybrať si svoje nové bývanie.

Prejsť na ponuku bývania

Mesačná splátka
0 €

Výhody nášho
hypotekárneho servisu

Ponuka zo všetkých bánk na jednom mieste za 15 minút

Garancia najnižšieho možného úroku

Možnosť 100 %-ného financovania

Potrebná iba jedna návšteva banky, kataster vybavíme my.

Znalecký posudok zariadime za vás.

Viac o živote v Slnečniciach

Kúpa bez hotovosti
so Žltým melónom

Žltý melón je finančná platforma, z ktorej si môžete výhodne požičať aj na úplný základ financovania svojho bývania. V Slnečniciach túto možnosť využili už stovky klientov.

Pred získaním hypotéky

Ak ešte nemôžete požiadať o hypotéku, pretože vaša budúca nehnuteľnosť ešte nie je zapísaná v katastri, prvých 20 % kúpnej ceny môžete uhradiť pôžičkou zo Žltého melóna. O hypotéku potom požiadate, keď to bude možné.

Kým sa vám uvoľní hotovosť

Ak čakáte na prostriedky z predaja svojho terajšieho bytu alebo inú budúcu hotovosť, môžete si prvých 20 % z kúpnej ceny požičať a neskôr ich splatiť z budúceho príjmu.

Ak nemáte vlastné úspory

Banka vám poskytne hypotéku maximálne na 80 % ceny nehnuteľnosti. Pokiaľ si zvyšnú časť peňazí nemôžete „doložiť“ zo svojich úspor, môžete si ju požičať zo Žltého melóna.

Výhody financovania so Žltým melónom

Nepotrebujete žiadne vlastné úspory

Pôžičku zo Žltého melóna môžete splácať až 20 rokov namiesto 8 pri spotrebnom úvere v banke, vďaka čomu môžete platiť podstatne nižšiu mesačnú splátku

Spočiatku splácate len úroky bez istiny, čo tiež znižuje vašu mesačnú splátku.

Pôžičku zo Žltého melóna môžete neskôr celú splatiť, keď dostanete hypotéku na svoje nové bývanie alebo sa vám uvoľní hotovosť, napr. z predaja predošlej nehnuteľnosti.

Čo je Žltý melón a ako funguje?

Žltý melón je prvý československý portál spájajúci ľudí, ktorí si chcú požičať peniaze, s ľuďmi, ktorí chcú svoje peniaze investovať a zhodnotiť. Cez Žltý melón sú úvery dostupnejšie a investovanie výnosnejšie. Na rozdiel od tradičných bánk má Žltý melón minimálne náklady, preto dáva maximum peňazí ľuďom vo forme nižších úrokov na ich pôžičkách a vyšších výnosov z ich investícií. Choďte na to moderne a výhodne. Požičiavajte si navzájom.

 • od roku 2014
  spolupracuje Žltý melón so Slnečnicami
 • Vyše 300
  bytov a apartmánov v Slnečniciach si naši klienti prefinancovali aj s pomocou Žltého melóna
 • od roku 2012
  funguje Žltý melón a poskytuje dostupné pôžičky

Rezerváciu zaplatíte
už aj kryptomenami

Aby bola platba za rezerváciu bytu v Slnečniciach pohodlná pre všetkých, podporujeme aj platbu v kryptomenách. Ak v nich máte uložené prostriedky, môžete ich ľahko využiť na úhradu rezervačného poplatku bez nákladov navyše.

Prečo ponúkame možnosť platby kryptomenami?

Čoraz viac ľudí má prostriedky uložené vo forme kryptomien. Aby ste ich mohli využiť na platbu za rezerváciu nového bytu pohodlne a bez zložitých prevodov, zaviedli sme možnosť platby rezervačného poplatku kryptomenami.

Aké kryptomeny prijímame?

Poplatok môžete zaplatiť bitcoinom (BTC) alebo ethereom (ETH) platbou z akejkoľvek kryptopeňaženky.

Ako to funguje v praxi?

Platba musí prebehnúť osobne na našom predajnom mieste, kde vám vygenerujeme unikátky QR kód. Vy ho len naskenujete vo vašej kryptopeňaženke, skontrolujete údaje, zaplatíte a hotovo. Neplatíte nič navyše.

Rezerváciu zaplatíte už aj kryptomenami

Najčastejšie otázky o financovaní