Park plný príležitostí

Vitajte v Parku Josepha Poppera v Slnečniciach, zelenom priestore pre všetkých, ktorí si chcú na čerstvom vzduchu zacvičiť, zabaviť sa, poprechádzať či len tak si oddýchnuť v tieni stromov.

Susedský život
vonku

Park Josepha Poppera je zelenou chrbticou Slnečníc. Nesie meno veľkostatkára, ktorý v lokalite kedysi pôsobil a po nástupe fašizmu bol pre svoj židovský pôvod väznený – jeho príbeh nám pripomína, že sloboda nie je zadarmo.

Park, ktorý bude po dokončení prechádzať celou štvrťou, už dnes poskytuje množstvo príležitostí na aktívny život susedstva a prispieva k zdravej a príjemnej mikroklíme Slnečníc. Veríme, že vám spríjemní život v štvrti, podporí susedské komunity a pomôže urobiť zo Slnečníc pestré, príjemné a moderné miesto na život.

Aktivity na každý deň

Park Josepha Poppera v Slnečniciach budujeme postupne: s každým ďalším projektom v štvrti pribudne ďalšia časť. Už prvú z nich sme navrhli tak, aby poskytla široké možnosti využitia. Stačí sledovať tabule v parku – nájdete na nich tipy na aktivity pre každého od seniorov až po deti s obmedzenou pohyblivosťou.

Mapa parku v Slnečniciach
Prechádzky a rozhovory

Prechádzky a rozhovory

Zablúďte v myšlienkach v kríkovom labyrinte, prejdite sa naboso po trávniku alebo sa posaďte na lavičku s dobrou knihou.

Hry pre deti aj dospelých

Hry pre deti aj dospelých

Nechajte deti nájsť si nové priateľstvá na preliezačkách, trampolíne či v pieskovisku. Vy si zatiaľ posedíte alebo oddýchnete so susedmi pri petangu.

Tréning a pohyb

Tréning a pohyb

Udržte sa fit – na workoutových preliezačkách aj fitness strojoch sa môžete rozhýbať a vystrečovať alebo tu zvládnuť plnohodnotný tréning.

Aktívny čas so psom

Aktívny čas so psom

Zlepšite kondíciu svojmu psíkovi aj sebe, naučte sa spolu nové triky a zažite hodiny zábavy na agility prvkoch v oplotenom psom výbehu.

Pikniky a posedenia

Pikniky a posedenia

Odmeňte sa susedskou grilovačkou, usporiadajte oslavu či piknik alebo deťom vymyslite spoločnú aktivitu.

Aleje z platanov a dubov

V parku postupne vyrastú aleje z dospelých platanov a dubov, ktorých bohaté koruny poskytnú dostatok tieňa, zaujmú tvarom listov. Na jeseň potešia pestrým sfarbením od oranžovej a červenej až po žltú a hnedú.

Ovocné okrasné stromy

Aleje sú doplnené výberom voľne stojacich ovocných stromov, ako sú čerešne, hrušky či pre svoj plod obľúbené pagaštany. Vyberali sme ich tak, aby kvetmi aj sfarbením listov robili park zaujímavým v každom ročnom období a zároveň neznečisťovali chodníky či pevné plochy parku.

Farebné záhony

Stromy a trávniky v parku dopĺňa plošná výsadba v kontrastných tónoch: záhony s kvitnúcimi trvalkami, okrasnými trávami, menšími krami a cibuľovinami. Nájdete tu pestrú paletu farieb fakľovky, margaréty, levandule, astry, echinacey či narcisu.

Park

Zo života parku

Family day v Slnečniciach je úspešne za nami. Pozrite sa, čo všetko sme spolu zažili

Family day v Slnečniciach je úspešne za nami. Pozrite sa, čo všetko sme spolu zažili

Popoludnie 27. septembra patrilo v Slnečniciach oslave všetkých rodín. Family day sa stal synonymom zábavy, smiechu a bohatého programu. Poďte si ho s nami pripomenúť.  

Čítať viac
Najlepšie bývanie v Petržalke sa už stavia. Spoznajte Slnečnice Nad mestom

Najlepšie bývanie v Petržalke sa už stavia. Spoznajte Slnečnice Nad mestom

Projekt Slnečnice Nad mestom predstavuje novú etapu rastu Slnečníc. Prvé výškové budovy v Slnečniciach ponúkajú úplne novú perspektívu – pohľad z výšky na celú Bratislavu, ako aj na štvrť, v ktorej je už teraz zabývaných viac než 5 000 spokojných obyvateľov. Aké je manažovať takýto ambiciózny projekt, ako stavba pokračuje a v čom spočíva jej výnimočnosť nám v rozhovore priblíži Jakub Koštial – projektový manažér, ktorý stojí za realizáciou stavby. 

Čítať viac
Poďte s nami von, pokojne aj do nového parku v Slnečniciach

Poďte s nami von, pokojne aj do nového parku v Slnečniciach

Petržalka dnes patrí medzi najzelenšie mestské časti Bratislavy a vyhľadávané lokality na život. Inak tomu nie je ani v Slnečniciach. Kto tu býva, vie, že o spoločenské vyžitie, príležitosti na voľnočasové aktivity aj občiansku vybavenosť tu nie je núdza. Bohatá ponuka zelene a oddychových zón sa len nedávno rozšírila o viac ako 14-tisíc m² nového Parku Josepha Poppera v Slnečniciach, a to je len jeho prvá časť.

Čítať viac
Prejsť na Blog

Návštevný poriadok
parku

Pri budovaní parku robíme všetko pre to, aby bol bezpečný pre všetkých a aby sa tu každý cítil dobre. V záujme jeho bezproblémovej prevádzky vás prosíme, aby ste v parku dodržiavali pravidlá návštevného poriadku, ktoré sú záväzné pre každého návštevníka.

Všetky dôležité informácie nájdete na tabuliach v jednotlivých zónach parku alebo v priloženom PDF dokumente.

Stiahnuť návštevný poriadok (PDF)

Kontakt na správcu parku

Aby bolo o park dobre postarané, jeho správu sme zverili správcovskej spoločnosti Property First, ktorá rieši jeho pravidelnú údržbu. Ak máte akékoľvek problémy, sťažnosti, návrhy či podnety, kontaktujte, prosím, správcu.

Správa parku: Property First
E-mail: propertyfirst@propertyfirst.sk
Telefón: 02/20 77 20 18

Najčastejšie otázky o parku

Najčastejšie kladené otázky