Detská poliklinika, v ktorej sa deti budú cítiť dobre

Deti si zaslúžia iný prístup, aby sa lekárov nebáli, ani keď vyrastú. Ako k deťom pristupujú v poliklinike Dr. Martinko, ktorá otvorila ambulancie v Slnečniciach, prezradí jeden zo spoluzakladateľov konceptu, Daniel Kodaj.  

Publikované:
Čas čítania: 3 min.

„Detičky si vo všeobecnosti zaslúžia iný prístup, pretože u nich budujeme návyk a najmä vzťah k návšteve lekára na celý život. Dodnes k nám chodia stovky dospelých pacientov, ktorí si z návštevy zubára v detstve nesú traumu. To bol základ našej vízie – zmeniť to.“

Prečo ste sa rozhodli otvoriť detskú polikliniku?

Naša prvá, hlavná značka je Dr. Martin – zubná klinika. Už počas jej fungovania sme vycítili potreby trhu a začali sme sa celkom intenzívne venovať detskej stomatológii. Detičky si vo všeobecnosti zaslúžia iný prístup, pretože u nich budujeme návyk a najmä vzťah k návšteve lekára na celý život. Dodnes k nám chodia stovky dospelých pacientov, ktorí si z návštevy zubára v detstve nesú traumu. To bol základ našej vízie – zmeniť to. Okrem poskytovania klasických zákrokov u detí sme zistili, že malých pacientov, ktorí nespolupracujú a majú traumu z bielych plášťov, je veľmi veľa. Prispôsobili sme aj priestory tak, aby sa tam detičky po ošetrení chrupu v celkovej anestézii necítili ako u lekára, ale prebúdzali sa vo svojom hravom svete. Túto myšlienku sme postupne rozvinuli do konceptu detskej polikliniky – sveta, kde od vstupu do čakárne až po ambulanciu má dieťatko pozitívny zážitok.

„Už vstupné priestory v Slnečniciach sme čo najviac prispôsobili detskému svetu. Čakáreň je vybavená interaktívnymi hračkami pre najmenších, premietacím plátnom či hernou konzolou pre väčších.“  

Čím vás oslovili Slnečnice?

Priestory v Slnečniciach sme si vybrali zámerne: sú neďaleko našej hlavnej stomatologickej kliniky na Antolskej ulici v bratislavskej Petržalke, zároveň štvrť obývajú prevažne rodiny s malými deťmi. Takáto komplexná starostlivosť o detského pacienta nielen v tejto lokalite doteraz absentovala.

Akú pridanú hodnotu chcete novým pacientom ponúknuť?

Detská poliklinika Dr. Martinko bude na Slovensku výnimočný koncept – pacientom chceme ponúknuť nadštandardnú starostlivosť, no najmä veľmi osobitý prístup. Už vstupné priestory v Slnečniciach sme čo najviac prispôsobili „detskému svetu“. Čakáreň je vybavená interaktívnymi hračkami pre najmenších, premietacím plátnom či hernou konzolou pre väčších.

Aké ambulancie budú súčasťou polikliniky?

V septembri otvárame dve ambulancie detskej stomatológie s prebúdzacou miestnosťou. O pár dní neskôr pridáme pediatrickú ambulanciu pre deti a dorast a následne detskú urologickú ambulanciu a ambulanciu detskej jednodňovej chirurgie. Postupne však máme ambíciu rozširovať v Slnečniciach priestory aj naše služby o ďalšie špecializácie.

Aké zákroky bude riešiť jednodňová chirurgia?

Budú to jednoduchšie chirurgické zákroky, ktoré by si v štátnej nemocnici vyžadovali trojdňovú hospitalizáciu – znamienka, pruh, obriezky a podobne. U nás sa takéto zákroky zrealizujú v priebehu dňa a vykonávajú ich profesionáli s dlhoročnými skúsenosťami.

Ako sa môžu rodičia o vás dozvedieť viac?

Už teraz môžu navštíviť našu stránku doktormartinko.sk a sociálne siete na Instagrame @drmartinko či na Facebooku Dr. Martinko detská poliklinika, kde budeme prinášať pravidelne novinky nielen z kliniky, ale aj všeobecne zo sveta zdravia detičiek. Už o pár dní napríklad uvedieme náš nový podcast s rovnakým názvom, kde sa chystáme venovať témam, ktoré rodičov zaujímajú najviac. Aj preto už teraz na našej stránke zbierame otázky a podnety – témy pre našich odborníkov.

Obchodné priestory v Slnečniciach čakajú na vaše podnikateľské sny!

Naše obchodné priestory v Slnečniciach sú viac než len miestom, kde môžete otvoriť svoju prevádzku. Sú základom, na ktorom môžete postaviť a rozvíjať svoje podnikateľské ambície.