Do Slnečníc sa sťahujú nové ambulancie

Slnečnice sa rozrastajú nielen o nových obyvateľov, ale aj nové medicínske prevádzky. Je dobré mať poruke pediatra, urológa, zubára, očnú kliniku a ďalších špecialistov. 

Publikované

Slnečnice sú bohaté na gastroprevádzky, kaviarne či rozmanité obchody a služby. Najnovšie pribudne pod oknami obyvateľov azda to najdôležitejšie – lekári s rozmanitou špecializáciou. 

Rodičov poteší správa, že s chorými ratolesťami už nebudú musieť za lekármi docházať mimo domova. Od septembra vybavia pediatra, chirurga, urológa či zubára na jednom mieste v zaujímavých priestoroch v zóne Mesto.

Dr. Martin, doteraz známy ako stomatologická klinika, sa chce zamerať v Slnečniciach na detských pacientov. „Keďže sa nám na stomatologickej klinike veľmi osvedčila práve detská stomatológia, rozhodli sme sa pridať do portfólia služieb našej značky aj kompletnú starostlivosť o najmenších. V našej poliklinike Dr. Martinko nájdu rodičia pod jednou strechou pediatriu, stomatológiu, detskú jednodňovú chirurgiu či urológiu, časom plánujeme rozšíriť služby aj o ďalšie špecializácie. Chceme, aby sa u nás deti necítili ako u lekára, ale ako v ich vlastnom detskom svete, hovorí Daniel Kodaj, jeden zo spoluzakladateľov značky Dr. Martin.

Kvalita štvrte sa zlepšuje otvorením každej novej prevádzky, služby detských špecialistov uvíta mnoho rodičov. V marci na budúci rok spestrí služby v Slnečniciach aj očná klinika s optikou, ktorá takisto myslela aj na najmenších. Klinika sa bude špecializovať na preventívnu starostlivosť, diagnostiku, ale aj laserové operácie oka. Nebude chýbať ani optika s okuliarovými rámami prémiových značiek.

Život v zóne Mesto spríjemnil nedávno otvorený park, v budúcom roku sa k nám chystajú potraviny YEME. Už dnes sa môžete tešiť aj na ďalšie novinky, ktoré spravia život v Slnečnicich ešte bohatší.

Mohlo by vás zaujímať

„Električka má v Bratislave vlastné trate, čo môžeme považovať za luxus,“ hovorí dopravný inžinier

Električka je z pohľadu kapacít, teda schopnosti dopraviť čo najväčší počet ľudí, najlepší dopravný prostriedok pre Bratislavu. Po dokončení jej predĺženia až do Slnečníc bude mimoriadne atraktívna aj pre obyvateľov tejto novej časti Petržalky.

Čítať viac

Matej Grébert: Projekt Nad mestom prinesie bývanie v najväčšej guči zelene v Slnečniciach

Krajina sa nedá nafúknuť, preto bude tlak na efektívne využitie každého metra neustále silnieť. O tom, prečo je dôležitá správna hustota zaľudnenia v mestách a ako súvisí výšková zástavba s verejnými priestormi, sme sa porozprávali s architektom Matejom Grébertom z Ateliéru Compass.

Čítať viac