Otvárame centrálny park v zóne Viladomy

Architekti zo štúdia Labak v spolupráci s ateliérom Compass pri návrhu multifunkčného parku mysleli na všetkých - športovcov, rodiny s deťmi, psíčkarov aj gurmánov. 

Publikované

Veľký centrálny park v zóne Viladomy sme 1.6. 2021 sprístupnili obyvateľom Slnečníc. Veľkorysý priestor na relax má rozlohu 20 tenisových kurtov a okrem športovísk v ňom nájdete aj ohradený výbeh pre psy alebo grilovací kútik. 

V zelenom parku sú na ploche 14-tisíc m2 príjemné miesta na oddych ako pikniková lúčka či komunitná grilovacia zóna s dvomi grilmi, ktorú má v zodpovednosti správca. Majitelia psíkov môžu svojich miláčikov voľne pustiť v bezpečnom oplotenom výbehu s trávou a kríkmi.

Na svoje si prídu v parku najmä športovci – pre fanúšikov posilňovania je k dispozícii profesionálne outdoorové fitko vytvorené v spolupráci so spoločnosťou Octago. Multifunkčné ihrisko zas uspokojí nadšencov basketbalu, futbalu aj ďalších loptových športov.

Veríme, že centrálny park v zóne Viladomy prinesie každému obyvateľovi to, čo hľadá - či už príjemné miesto na oddych pre seba alebo celú rodinu, športové vybláznenie sa alebo obľúbené letné grilovačky s priateľmi a susedmi.

Mohlo by vás zaujímať

„Električka má v Bratislave vlastné trate, čo môžeme považovať za luxus,“ hovorí dopravný inžinier

Električka je z pohľadu kapacít, teda schopnosti dopraviť čo najväčší počet ľudí, najlepší dopravný prostriedok pre Bratislavu. Po dokončení jej predĺženia až do Slnečníc bude mimoriadne atraktívna aj pre obyvateľov tejto novej časti Petržalky.

Čítať viac

Matej Grébert: Projekt Nad mestom prinesie bývanie v najväčšej guči zelene v Slnečniciach

Krajina sa nedá nafúknuť, preto bude tlak na efektívne využitie každého metra neustále silnieť. O tom, prečo je dôležitá správna hustota zaľudnenia v mestách a ako súvisí výšková zástavba s verejnými priestormi, sme sa porozprávali s architektom Matejom Grébertom z Ateliéru Compass.

Čítať viac