Otvárame centrálny park v zóne Viladomy

Architekti zo štúdia Labak v spolupráci s ateliérom Compass pri návrhu multifunkčného parku mysleli na všetkých - športovcov, rodiny s deťmi, psíčkarov aj gurmánov. 

Publikované

Veľký centrálny park v zóne Viladomy sme 1.6. 2021 sprístupnili obyvateľom Slnečníc. Veľkorysý priestor na relax má rozlohu 20 tenisových kurtov a okrem športovísk v ňom nájdete aj ohradený výbeh pre psy alebo grilovací kútik. 

V zelenom parku sú na ploche 14-tisíc m2 príjemné miesta na oddych ako pikniková lúčka či komunitná grilovacia zóna s dvomi grilmi, ktorú má v zodpovednosti správca. Majitelia psíkov môžu svojich miláčikov voľne pustiť v bezpečnom oplotenom výbehu s trávou a kríkmi.

Na svoje si prídu v parku najmä športovci – pre fanúšikov posilňovania je k dispozícii profesionálne outdoorové fitko vytvorené v spolupráci so spoločnosťou Octago. Multifunkčné ihrisko zas uspokojí nadšencov basketbalu, futbalu aj ďalších loptových športov.

Veríme, že centrálny park v zóne Viladomy prinesie každému obyvateľovi to, čo hľadá - či už príjemné miesto na oddych pre seba alebo celú rodinu, športové vybláznenie sa alebo obľúbené letné grilovačky s priateľmi a susedmi.

Mohlo by vás zaujímať

Zo Slnečníc do centra to nová električka zvládne za 15 minút

Už o pár rokov sa električkou bude dať pohodlne odviezť aj do Slnečníc. Ako sa vyvíjala jej história, aký je súčasný stav a čo môžeme očakávať v najbližších rokoch? Porozprávali sme sa s Petrom Válkym, riaditeľom odboru dopravnej integrácie v spoločnosti Braislavská integrovaná doprava, a. s. 

Čítať viac

Juraj Benetin: Slnečnice ľudí spájajú. To je napokon to najdôležitejšie

Urbanista a architekt Juraj Benetin si s nami zaspomínal na zrod Slnečníc a porozprával nám nielen o urbanistických výzvach v Bratislave na najbližšie roky, ale aj o tom, v ktorom momente bol najviac hrdý na svoju prácu pre Slnečnice a prečo je rezidenčná architektúra jeho srdcovou záležitosťou. 

Čítať viac
Na tomto webe používame súbory cookie na účely poskytovania služieb, prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti. Používaním tohto webu s tým vyjadrujete súhlas. Viac informácií.