Žltý melón V hotovosti vám stačí 5 % kúpnej ceny

Pri bežnej hypotéke platíte 20 % ceny bytu z vlastných zdrojov. Žltý melón je finančná platforma, s ktorou si môžete požičať až do 15 % a v Slnečniciach ju využili už stovky klientov.

Ako to funguje?

Žltý melón je prvý slovenský portál spájajúci ľudí, ktorí si chcú požičať peniaze, s ľuďmi, ktorí chcú svoje peniaze investovať a zhodnotiť. Ak nemáte našetrenú hotovosť na prvú splátku za byt vo výške 20 % z kúpnej ceny, môžete ho využiť na dofinancovanie a požičať si až do výšky 15 % ceny ktoréhokoľvek bytu v Slnečniciach.
 • Na začiatok stačí 5 %
  Na financovanie so Žltým melónom vám na začiatku stačí z vlastných zdrojov doložiť 5 % z ceny.
 • Žiadne mesačné splátky
  S pôžičkou cez Žltý melón nesplácate istinu, teda neplatíte žiadnu mesačnú splátku.
 • Úroky platíme za vás
  Až do podania žiadosti o kolaudáciu platíme úroky pôžičky cez Žltý melón za vás.

Kedy sa hodí Žltý melón

 • Pred získaním hypotéky
  Ak ešte nemôžete požiadať o hypotéku, pretože vaša budúca nehnuteľnosť ešte nie je zapísaná v katastri, prvých 15 % kúpnej ceny môžete uhradiť pôžičkou zo Žltého melóna. O hypotéku potom požiadate, keď to bude možné.
 • Kým sa vám uvoľní hotovosť
  Ak čakáte na prostriedky z predaja svojho terajšieho bytu alebo inú budúcu hotovosť, môžete si prvých 15 % kúpnej ceny požičať a neskôr ich splatiť z budúceho príjmu.
 • Ak nemáte vlastné úspory
  Banka vám poskytne hypotéku maximálne na 80 % ceny nehnuteľnosti. Pokiaľ si zvyšnú časť peňazí nemôžete „doložiť“zo svojich úspor, môžete si väčšinu z nej požičať zo Žltého melóna.

Výhody financovania so Žltým melónom

Na úvod vám postačí len 5 % z vlastných úspor, zvyšok doplatíte so Žltým melónom.

Pôžičku zo Žltého melóna môžete splácať až 20 rokov namiesto 8 pri spotrebnom úvere v banke, vďaka čomu môžete platiť podstatne nižšiu mesačnú splátku

Úroky z pôžičky cez Žltý melón za vás platíme my až do momentu podania žiadosti o kolaudáciu nehnuteľnosti.

Pôžičku zo Žltého melóna môžete neskôr celú splatiť, keď dostanete hypotéku na svoje nové bývanie alebo sa vám uvoľní hotovosť, napr. z predaja predošlej nehnuteľnosti.

Chcete s hypotékou počkať?Žltý melón

Ak si ešte nemôžete alebo nechcete zobrať hypotéku, pripravili sme pre vás novú službu Hyponájom, s ktorou sa nasťahujete a platíte nájom vo výške bežnej splátky hypotéky. Tú si zoberiete kedykoľvek do dvoch rokov, počas ktorých vám podržíme pôvodnú cenu bytu.

Najobľúbenejšia nová štvrť

V Slnečniciach už našlo svoj domov viac ako 5 000 obyvateľov. Nájdete tu obchody, parky, kaviarne, detské ihriská aj cyklotrasy.

Vybrať si môžete z posledných voľných bytov v Zóne viladomy, v prémiových domoch UNIQ, alebo v rozrastajúcej sa Zóne mesto v projekte moderného mestského bývania POP pri plánovanej električkovej trati či pripravovanom projekte Nad mestom.

Prejsť na ponuku bývania

Najčastejšie otázky o financovaní