Park plný príležitostí

Vitajte v Parku Josepha Poppera v Slnečniciach, zelenom priestore pre všetkých, ktorí si chcú na čerstvom vzduchu zacvičiť, zabaviť sa, poprechádzať či len tak si oddýchnuť v tieni stromov.

Susedský život
vonku

Park Josepha Poppera je zelenou chrbticou Slnečníc. Nesie meno veľkostatkára, ktorý v lokalite kedysi pôsobil a po nástupe fašizmu bol pre svoj židovský pôvod väznený – jeho príbeh nám pripomína, že sloboda nie je zadarmo.

Park, ktorý bude po dokončení prechádzať celou štvrťou, už dnes poskytuje množstvo príležitostí na aktívny život susedstva a prispieva k zdravej a príjemnej mikroklíme Slnečníc. Veríme, že vám spríjemní život v štvrti, podporí susedské komunity a pomôže urobiť zo Slnečníc pestré, príjemné a moderné miesto na život.

Aktivity na každý deň

Park Josepha Poppera v Slnečniciach budujeme postupne: s každým ďalším projektom v štvrti pribudne ďalšia časť. Už prvú z nich sme navrhli tak, aby poskytla široké možnosti využitia. Stačí sledovať tabule v parku – nájdete na nich tipy na aktivity pre každého od seniorov až po deti s obmedzenou pohyblivosťou.

Park

Prechádzky a rozhovory

Zablúďte v myšlienkach v kríkovom labyrinte, prejdite sa naboso po trávniku alebo sa posaďte na lavičku s dobrou knihou.

Hry pre deti aj dospelých

Nechajte deti nájsť si nové priateľstvá na preliezačkách, trampolíne či v pieskovisku. Vy si zatiaľ posedíte alebo oddýchnete so susedmi pri petangu.

Tréning a pohyb

Udržte sa fit – na workoutových preliezačkách aj fitness strojoch sa môžete rozhýbať a vystrečovať alebo tu zvládnuť plnohodnotný tréning.

Aktívny čas so psom

Zlepšite kondíciu svojmu psíkovi aj sebe, naučte sa spolu nové triky a zažite hodiny zábavy na agility prvkoch v oplotenom psom výbehu.

Pikniky a posedenia

Odmeňte sa susedskou grilovačkou, usporiadajte oslavu či piknik alebo deťom vymyslite spoločnú aktivitu.

Aleje z platanov a dubov

V parku postupne vyrastú aleje z dospelých platanov a dubov, ktorých bohaté koruny poskytnú dostatok tieňa, zaujmú tvarom listov. Na jeseň potešia pestrým sfarbením od oranžovej a červenej až po žltú a hnedú.

Ovocné okrasné stromy

Aleje sú doplnené výberom voľne stojacich ovocných stromov, ako sú čerešne, hrušky či pre svoj plod obľúbené pagaštany. Vyberali sme ich tak, aby kvetmi aj sfarbením listov robili park zaujímavým v každom ročnom období a zároveň neznečisťovali chodníky či pevné plochy parku.

Farebné záhony

Stromy a trávniky v parku dopĺňa plošná výsadba v kontrastných tónoch: záhony s kvitnúcimi trvalkami, okrasnými trávami, menšími krami a cibuľovinami. Nájdete tu pestrú paletu farieb fakľovky, margaréty, levandule, astry, echinacey či narcisu.

Park

Zo života parku

Poďte s nami von, pokojne aj do nového parku v Slnečniciach

Petržalka dnes patrí medzi najzelenšie mestské časti Bratislavy a vyhľadávané lokality na život. Inak tomu nie je ani v Slnečniciach. Kto tu býva, vie, že o spoločenské vyžitie, príležitosti na voľnočasové aktivity aj občiansku vybavenosť tu nie je núdza. Bohatá ponuka zelene a oddychových zón sa len nedávno rozšírila o viac ako 14-tisíc m² nového Parku Josepha Poppera v Slnečniciach, a to je len jeho prvá časť.

Čítať viac

Nový Park Josepha Poppera v Slnečniciach prinesie aj prekvapenie

Celé leto si v novom parku v Zóne mesto budete môcť užiť jedinečnú výstavu fotografií Ľudia Slnečníc, ktorej autorom je dokumentárny fotograf Marcel Rebro.

Čítať viac

Novinky zo Slnečníc: prvá časť parku, elektromobilita a ďalší zaujímaví susedia

Jeseň v Slnečniciach priniesla do štvrte ďalšie vylepšenia. Dokončili sme prvú časť parku v Zóne mesto a do ulíc pribudli balíkoboxy či zdieľané bicykle a kolobežky. Svoje dvere otvorila nová gynekologická ambulancia a vyspovedali sme jedného z prvých zástupcov vlastníkov v Slnečniciach.

Čítať viac
Prejsť na Blog

Návštevný poriadok
parku

Pri budovaní parku robíme všetko pre to, aby bol bezpečný pre všetkých a aby sa tu každý cítil dobre. V záujme jeho bezproblémovej prevádzky vás prosíme, aby ste v parku dodržiavali pravidlá návštevného poriadku, ktoré sú záväzné pre každého návštevníka.

Všetky dôležité informácie nájdete na tabuliach v jednotlivých zónach parku alebo v priloženom PDF dokumente.

Stiahnuť návštevný poriadok (PDF)

Kontakt na správcu parku

Aby bolo o park dobre postarané, jeho správu sme zverili správcovskej spoločnosti Property First, ktorá rieši jeho pravidelnú údržbu. Ak máte akékoľvek problémy, sťažnosti, návrhy či podnety, kontaktujte, prosím, správcu.

Správa parku: Property First
E-mail: propertyfirst@propertyfirst.sk
Telefón: 02/20 77 20 18

Najčastejšie otázky o parku