YEME pripravuje prevádzku v Slnečniciach

Len si predstavte - mať na raňajky teplé rožky upečené priamo v pekárni predajne, voňavé a chrumkavé, ktoré si môžete takmer z plechov zobrať domov, má svoje čaro. Slnečnice sa už tešia na YEME.  

Publikované

Zdravé, lokálne, zrozumiteľné a dostupné jedlá sú trend, ktorý koronadoba ešte viac zvýraznila. A plnochutné potraviny budete mať najnovšie aj pár krokov od vášho domova. Sieť Yeme, ktorá sa rozširuje len o jednu predajňu ročne, otvorí koncom budúceho roka svoju prevádzku v Zóne Viladomy, v projekte Slnečnice UNIQ.

Čo si vychutnáte v novej predajni YEME?

  • Farmárske potraviny – od lokálnych remeselných výrobcov potravín a ekologických pestovateľov a chovateľov.
  • YEME produkty – vlastné pekárenské, cukrárenské, lahôdkové i mäsové výrobky. Tvoria približne tretinu ponuky.
  • Remeselná pekáreň - koncept remeselnej pekárne YEME bude rovnako autentický ako vo všetkých predajniach. Vyrábať a piecť budú priamo v predajni kváskové chleby, slané a sladké pečivo. Tak ako inde, proces výroby budete môcť sledovať v otvorenej pekárni.
  • Bioprodukty - na mnohých bioproduktoch môžete v YEME nájsť aj označenie DEMETER, čo je ešte prísnejšia certifikácia než bio. Je to značka pre produkty z biodynamického poľnohospodárstva. Nielenže vylučuje použitie syntetických hnojív a chemických prípravkov, ale tiež vyžaduje veľmi špecifické opatrenia na posilnenie procesov v pôde.
  • Slow food - hnutie Slow Food presadzuje miestne produkty, domáce odrody plodín, ktoré zachovávajú dedičstvo gastronómie. V našich predajniach nájdete napríklad slovenské bio produkty z mangalice z Ekofarmy Róberta Góru zo Salky - slovenský unikát.
  • Autentické potreviny (D.O.C) - kvalitné autentické potraviny z celého sveta známe pod značkou D.O.C. (chránené označenie pôvodu). Spolupracujeme s tými, ktorí sa angažujú v ochrane kultúry a zachovaní miestnych kulinárskych tradícií, tými, ktorí oživujú záujem o pôvod jedla, jeho chuť.
  • Bistro a fresh bar – súčasťou predajne v Slnečniciach bude aj exteriérové posedenie na terase kúsok od hrádze, kde sa okrem zákazníkov počas bežných nákupov stretnú aj rodiny, jednotlivci či športovci za účelom dočerpania energie v našom Bistre či Fresh bare.

Prečo si značna YEME vybrala Slnečnice a čo všetko ponúkne nová predajňa si prečítate v exkluzívnom rozhovore  s majiteľom reťazca Petrom Varmužom.

Mohlo by vás zaujímať

„Električka má v Bratislave vlastné trate, čo môžeme považovať za luxus,“ hovorí dopravný inžinier

Električka je z pohľadu kapacít, teda schopnosti dopraviť čo najväčší počet ľudí, najlepší dopravný prostriedok pre Bratislavu. Po dokončení jej predĺženia až do Slnečníc bude mimoriadne atraktívna aj pre obyvateľov tejto novej časti Petržalky.

Čítať viac

Matej Grébert: Projekt Nad mestom prinesie bývanie v najväčšej guči zelene v Slnečniciach

Krajina sa nedá nafúknuť, preto bude tlak na efektívne využitie každého metra neustále silnieť. O tom, prečo je dôležitá správna hustota zaľudnenia v mestách a ako súvisí výšková zástavba s verejnými priestormi, sme sa porozprávali s architektom Matejom Grébertom z Ateliéru Compass.

Čítať viac